מעגל אמהות ראש העין – איך הכל התחיל?

הייתי אחרי הלידה הרביעית שלי, עם 2 קטנים בבית- בן כמעט שנתיים, ובת כמה חודשים

הכרתי אמא נוספת בחופשת לידה באיזו סדנא שעברנו יחד, והיא הכירה עוד אמא שפגשה בקופ"ח והעלינו רעיון – אולי ניפגש באיזה יום. זה בכלל לא שינה לנו שלכל אחת מאיתנו מס' ילדים שונה, ושבגדול, כל אחת מאיתנו בתקופה שונה בחיים. שלושתינו היינו אחרי לידה, ורצינו להיות יחד – זה כל מה שהיה חשוב.

במפגש הראשון שלנו, באחד מגני השעשועים בעיר הגיעו 8 אמהות!!! לבאים אחריו כבר היו 10 ולעיתים גם 12 אמהות – כולנו בחופשת לידה, או שהחלטנו להישאר בבית עם הילדים. היינו נפגשות פעם או פעמיים בשבוע בגני שעשועים, או אצל אחת מאיתנו בבית, ותוך כדי שיחה בינינו שעוד מעט  חורף, ומה עושים – עלה הרעיון לחפש לנו מקום קבוע למפגשים.

חברנו לפורום נשים ראש העין – שהמליצו לפנות לעירייה, וזה מה שעשינו. הגענו 6-8 אמהות למפגש עם התינוקות, ועם מצגת מדהימה (שחופית האלופה הכינה לנו!!) בלשכת ראש העיר.

משם, כבר הדברים זרמו.

קיבלנו תקציב לרכישה של ציוד ג'ימבורי שיאוחסן ב"מקום בלב" וישמש אותנו במפגשים, והקצו תפקיד חדש במתנס – מנהלת פיתוח קהילה.

המתנס ומעגל אמהות משתפים פעולה מאז במגוון נושאים – מפגשים לאמהות אחרי לידה, אמהות עם עגלות, גן עם אמא, הצגות לגיל הרך, פעילות בעץ המוצצים פעם בשנה, וגולת הכותרת – פסטיבל אמהות , אבות ותינוקות שמתקיים כל שנה ביולי.

שנה חדשה מתחילה, ואנחנו בשיתוף עם מקום בלב ופרוייקט עיר בשינוי, פותחות מחדש קבוצה לאמהות לאחר לידה.

אל הקבוצה מוזמנות אמהות לאחר לידה, נשים בהריון , ואבות/אמהות עם התינוקות בבית. במפגש הראשון נבקש מכם למלא שאלון צרכים – וכך נדע מה אתן צריכות – ונוכל להביא את הכל אליכן – קרוב לבית.

המפגש הראשון יתקיים בשני הקרוב, 9/1/17, בשעה 10:00 בבוקר. ולאחריו בכל יום שני בבוקר.

אתן מוזמנות עם הקטנטנים למפגש עם אמהות נוספות, לשיחה קלילה על קפה.

עם הזמן , אם תרצו נביא אליכם הרצאות וסדנאות – ייעוץ הנקה, ייעוץ שינה, תזונאית, ועוד ועוד – לפי בקשתכן.

מחכות לכן 🙂

המצגת שהכינה לנו חופית גולדנזון לפני המפגש עם ראש העיר

 

לסגירת התפריט
%d בלוגרים אהבו את זה: