אז מה זה בכלל בלוג מקומי

אז מה זה בעצם בלוג מקומי?

"אה, את כותבת על עסקים שהיית בהם? יופי. אז למה לא תפרסמי המלצה בפייסבוק? או באתר/דף של אותו עסק וזהו. פירגנת באהבה"

אז נכון, גם את זה הייתי עושה בעבר, אבל הבלוג הזה, המקום הזה בו אני כותבת על עסקים קטנים ומקומיים הוא הרבה יותר מזה. הוא מקום לתת במה לא רק לעסק, אלא לאנשים שעומדים מאחוריו, לרעיון מאחורי העסק ולקשר שלו לקהילה. הבלוג הזה הוא גם חלק מרשת של בלוגריות מקומיות – יש בצפון תל אביב, קרית אונו, הרצליה, לב השרון, פתח תקווה, וצפון הארץ – כולנו נותנות במה ועוזרות לעסקים קטנים לצמוח.

כי כל עסק קטן התחיל מחלום. בין אם את קוסמטיקאית, מטפלת לבין אם אתה בעל בית קפה או ירקן. עסק קטן, מקומי, כזה שאוהב ומכיר את מי שמגיע אליו, ורוצה להתאמץ עבורו- הוא עסק שהתחיל מחלום.

גם העיסוק שלי כדולה, התחיל כחלום – להיות שם עבור נשים כמו שרציתי שיהיו עבורי. ואז הוא התפתח וגדל והעניין שלי בו הפך להיות גם קהילתי- אם בקבוצת הפייסבוק שפתחנו, אם בשת"פים המעולים עם פורום נשים, אם לאם, והמתנס שהוליד את  פסטיבל אמהות ותינוקות שמתקיים בעיר, הוליד הצגות ופעילות לגיל הרך. כי גם כשאני עושה משהו לפרנסתי, אני רוצה לתת בחזרה לקהילה סביבי, שתומכת בי, ששותפה לעשייה שלי, ועוד.

מכירים את הסיפור הזה?

אם אני משתמשת בשירותיה של מורה פרטית (מקומית, ברור) בסכום של 100 ₪, נניח. היא תלך ותוציא את ה-100 ₪ הללו אצל מתקן האופניים המקומי, מתקן האופניים בתורו רוכש בחנות הטבע המקומית בסכום הזה, והמוכר מחנות הטבע משלם לירקן את מאה הש"ח שהוא חייב לו, הירקן מזמין את הזגג לתקן את החלון שנשבר, והזגג החליט להתקשר אליי, ולהשתמש בשירותי הפרסום שלי בבלוג – כי בדיוק עכשיו יש לו את הסכום הדרוש.

כולם הרוויחו כאן! הכסף נשאר בתוך הקהילה, כל בעלי המקצועות מתפרנסים בכבוד, ואפילו תומכים אחד בשני. זה כוחו של עסק מקומי.

קהילה חזקה, בעיניי, היא אנשים המכירים אחד את השני, תומכים אחד בשני, ויוזמים יחד.

אני השבוע הולכת לחפש לי ירקן קבוע, שעושה משלוחים.

מכירים כזה? כתבו לי עליו.

אז באיזה עסק מקומי אתם תומכים השבוע?

 

נורית מלאכי

אשה לאהוב אחד, אמא ל-4 מדהימים, שכל אחד בתורו הוביל ומוביל אותי למסע התפתחותי מרגש ומעשיר. אוהבת את העיר שלי, ונהנית להיות חלק מההתפתחות והגדילה שלה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

שתפו אותי

לסגירת התפריט
%d בלוגרים אהבו את זה: