ארגון אם לאם בראש העין

ארגון אם לאם בראש העין

בשנים האחרונות התנדבתי באירגון  מדהים שכל כולו מבוסס על אהבה ונתינה, ואני גאה לספר בבלוג שלי על אירגון "אם לאם" שקיים בראש העין כבר כ-7 שנים.
מטרת הארגון היא לתת תמיכה לאימהות עם תינוק חדש במשפחה, או אימהות לילדים בגיל הרך. התמיכה ניתנת ע"י מתנדבות מיוחדות ומקסימות שמגיעות לפגוש את האם פעם בשבוע למשך כשעתיים. המתנדבת משודכת לאם אחרי התאמה של העו"ס שמנהלת את הפרוייקט זוהר שלום.

שעת סיפור מועברת ע"י מתנדבת אם לאם ראש העין
שעת סיפור מועברת ע"י מתנדבת אם לאם

המתנדבות מגיעות מכל שכבות האוכלוסייה, ומכל שכונות העיר, ועוברות הכשרה בה הן מקבלות כלים וידע רב. וגם במהלך השנה מתקבלת הדרכה נקודתית, אם צריך.
המתנדבות מהוות עבור האימהות אוזן קשבת ותמיכה ממקום של הבנה הדדית, מקום של מתנדבת שהתמודדה כבר עם האתגרים איתם האם המלוווה מתמודדת עכשיו.

השרות המקסים הזה שמהווה בדר"כ עוגן בחייה של האם עוזר לה ולילדיה להתמודד עם אתגרים, מעצים את האישה כאם, ובונה בה תחושת מסוגלות ממקום של עוצמה נשית, של הבנה עמוקה שבין אישה לאישה.

מתנדבת מספרת שהאם שהיא מלווה התקשתה למצוא זמן ללמוד לתיאוריה, והמתנדבת בחרה לשמור על ילדיה כמה פעמים ולאפשר לה ללמוד בלימודי התיאוריה שהתקיימו בעיר.

מתנדבת אחרת עזרה לאם בתהליכי פרידה וגירושין להתמודד, הייתה עבורה עוגן רגשי, ועזרה לה לבנות תא משפחתי שונה בעקבות הפרידה.

גם אני כמתנדבת הרגשתי זאת, כשליויתי אם שהיתה חדשה בעיר. מעבר לתמיכה בה כאם טרייה, היה מרגש לחבר אותה גם לשירותים ולקהילה בעיר. האם שליוויתי סיפרה שהקליטה בעיר היתה לה קלה, ונוצר בינה לבין הקהילה סביבה חיבור עמוק יותר. ההתנדבות והתמיכה מרגשים מאד ומספקים גם מהצד התומך, מהצד שלי כמתנדבת.

הקשר בין האם למתנדבת נבנה בהדרגה, וכבר לאחר מספר פגישות מרגישים כאילו יש חברה טובה שעוזרת. הקשר נבנה גם עם הילדים בבית, שלעיתים מחכים ליום שבו מגיעה המתנדבת.

במהלך השנה יש פעילויות שונות לילדי האימהות המלוות והמתנדבות כמו שעת סיפור, פעילות עם חיות– וכך נוצר חיבור וחיבוק עמוק יותר בין כולם. גם למתנדבות ולאימהות יש מספר פעילויות לאורך השנה כמו הרצאות וסדנאות שונות, מקצועיות וחברתיות.

פעילויות למתנדבות ואמהות אם לאם ראש העין
פעילות למתנדבות ואמהות אם לאם ראש העין

התוכנית פועלת מטעם מחלקת משאבי קהילה, האגף לשירותים חברתיים בראש העין, ומנהלת אותה בהצלחה, העו"ס זוהר שלום. זוהר תומכת באימהות ובמתנדבות לאורך כל השנה ברגישות ובמסירות.

אם את רוצה להיכנס לפרוייקט המדהים הזה ולתמוך באמא לילדים בגיל הרך,

או אם את אמא לילדים בגיל הרך, ומתמודדת עם קשיים ואתגרים –

שתיכן תמצאו אצל זוהר היקרה ובתכנית "אם לאם" בדיוק מה שאתן צריכות – 052-3341437

נורית מלאכי

אשה לאהוב אחד, אמא ל-4 מדהימים, שכל אחד בתורו הוביל ומוביל אותי למסע התפתחותי מרגש ומעשיר. אוהבת את העיר שלי, ונהנית להיות חלק מההתפתחות והגדילה שלה.

שתפו אותי

לסגירת התפריט
%d בלוגרים אהבו את זה: