בחלומי חזרתי לבי"ס התיכון- תיכון בגין ראש העין
נשות פורום נשים עם התלמידים במפגש הסיום

בחלומי חזרתי לבי"ס התיכון- תיכון בגין ראש העין

כשהייתי מתבגרת ואמרתי לאמא שלי "את לא מבינה כלום", זה היה סתם משפט כזה של מתבגרת, שלא מבינה בעצם כלום בעצמה.
היום, בעודי יושבת בכיתת מחשבים בתיכון בגין, תלמידים, בוגרי קבוצת הרובוטיקה מעבירים לקבוצת נשים מפורום נשים , ואני ביניהם ידע בשיווק דיגיטלי.
אני מורידה בפניהם את הכובע ואומרת – אני לא מבינה כלום!! הם יודעים כ"כ הרבה!! והכי מדהים שאת מה שאני עוד לומדת (ולעיתים, רק מנסה ללמוד…) בגילי, כאמא ל-4 ילדים, הם לומדים בבית הספר!!

פרוייקט רובוטיקה תיכון בגין ראש העין
אני יושבת בכיתה ופשוט מתפעלת מהם. אני מתפעלת במיוחד מליאור, תלמידת י"ב, שעומדת מולנו, ומדברת איתנו על שיווק בביטחון. מאחוריה עוזר לה אחד החברים לתפעל מצגת, ובצד , מחכים לתורם התלמידים שילמדו אותנו אחד על אחד – כל בעלת עסק – מה שהיא זקוקה לו- הכנת פלייר עסקי, אינסטגרם, גוגל דרייב, ואפילו אפשרויות מתקדמות ב-GMAIL שמסתבר שלא כולנו יודעות….

 

לומדת בתיכון בגין ראש העין
אוראל ואני לומדות, ולא שוכחות לחייך למצלמה

אני מודה לאוראל המקסימה שלימדה אותי להכין מצגות, להכין פלייר עסקי, ואפילו לוגו!!
החיבור הזה בין תלמידים שזקוקים להתנסות, לבין קהילה שזקוקה וצמאה לידע שיש להם – הוא בעיניי חיבור מרגש!
הפרוייקט המדהים הזה , בו התלמידים מעניקים מהידע שלהם לקהילה הוא בעקבות תחרות לבניית רובוט שתיכון בגין משתתף בו. הפרוייקט הוא פרוייקט בינלאומי שעיקרו הפצת הרעיון הטכנולוגי בקהילות העולם באמצעות תלמידים החולמים להיות מדעני העתיד. מה שבפועל קורה זה שקבוצת תלמידים משלוש שכבות גיל (י-י"ב) הופכים למעין חב' סטרט-אפ קטנה בה יש צוות תכנון, צוות בנייה, צוות שיווק, צוות כספים ועוד. הפרוייקט מנוהל ע"י מזל נגר מיום הקמתו בשנת 2005. התלמידים עובדים ימים ולילות (כן, כן. עד 3-4 לפנות בוקר!!) כדי לתכנן ולבנות את הרובוט,  לשווק את הפרוייקט ועוד.  

ואם זו לא הכנה לחיים? אני לא יודעת מה כן!!

במאמר מוסגר משתפת אתכם שבאופן אישי, אני לא חובבת במיוחד את מערכת החינוך בארץ, אני פשוט חושבת שהמון צריך להשתנות בה – ובכל זאת אני מוקסמת!!! וגם מבינה, שהחינוך פה, בראש העין, הוא מיוחד. וזה לא סתם – זה כי העיר שלנו מיוחדת בקהילתיות שלה. בראש כבר רצות לי מחשבות על עוד שיתופי פעולה, ועוד ידע לקהילה.

שאפו ענק לתלמידי מגמת רובוטיקה בתיכון בגין ולעומדת בראשם – מזל נגר. מגיע לכם, אתם גדולים!!!

פרוייקט רובוטיקה תיכון בגין ראש העין
נשות פורום נשים עם התלמידים במפגש הסיום

נורית מלאכי

אשה לאהוב אחד, אמא ל-4 מדהימים, שכל אחד בתורו הוביל ומוביל אותי למסע התפתחותי מרגש ומעשיר. אוהבת את העיר שלי, ונהנית להיות חלק מההתפתחות והגדילה שלה.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. אני אוהבת קישורים כאלו ועוד יותר שנותנים מקום לצעירים ללמד אחרים ולהפגין את היכולות שלהם. כל הכבוד על היוזמה

שתפו אותי

לסגירת התפריט
%d בלוגרים אהבו את זה: