גלידה גולדה בראש העין, סניף שהוא הכי מקומי

גלידה גולדה בראש העין, סניף שהוא הכי מקומי

גלידה בטעם שוקו-בו מכירים? ובטעם קפה נוטלה? וגלידה מיוחדת למונדיאל??

אם שמעתם על טעמי הגלידות האלה, כנראה שאתם מהלקוחות של גלידה גולדה בראש העין. השניים הראשונים (שוקו-בו וקפה נוטלה) הם טעמים ייחודיים לסניף שלנו בראש העין.

לרגל יום הגלידה הבינלאומי שחל השבוע, ישבתי לשיחה (על גביע גלידה, ברור!) עם אור כהן, שותף ומנהל בגולדה סניף ראש העין. האמת, בעיקר הופתעתי.

אור לצערינו, לא תושב העיר, (אבל אולי בהמשך… מי יודע? ) אבל הסניף שלהם, שנמצא בשדרת החנויות ברח' שבזי הוא ההגדרה שלי בדיוק לעסק מקומי. עובדי גולדה ראש העיןהמשפחתיות עם העובדים, תושבי העיר, והקשר של הסניף עם הקהילה הוא מקומי ולחלוטין משלנו! אור הוא יזם צעיר, שיחד עם שותף (אבא של חבר טוב) חיפשו להם עסק, אחרי שטעמו גלידה בגולדה סניף מודיעין, החליטו שזה מה שהם רוצים. במשך חודשיים וקצת אור טעם, עבד חלם וישן גלידה. וככה בדיוק הסניף בעיר מתנהל – העובדים לומדים הכל על גלידות, יוגורטים וכו', טועמים וחווים דיעה על טעמים חדשים – ומעורבים במה שקורה בסניף. בעזרת אור הם הופכים למקצוענים.

אני לא יודעת איך זה ברשתות אחרות, אבל בגולדה בכל סניף מכינים את הגלידה במקום. מקבלים שמנת מתוקה –והגלידן בסניף מרכיב את טעמי הגלידות שמותאמות לקהל המקומי. באחד הסניפים בת"א אני טעמתי למשל סורבה בטעם אבטיח -מנטה או לימונצ'לו. לדברי אור, בראש העין הטעמים האלה לא ממש הלכו, ומתוך מחשבה כל הזמן איך לשפר ולהתאים את הגלידות לטעם המקומי, יש להם טעמים אחרים במקומם. בסניף הזה, כיוון שהוא כשר (קליעה לטעם מקומי, אמרנו) השמנות, הגביעים וכו' מגיעים מספק אחר משאר סניפי הרשת מתוך הקפדה על כשרות.

"יש המון מקומות בהם אפשר לאכול גביע גלידה טעים. אבל אנחנו בגולדה רוצים לתת ללקוחות שלנו חוויה שמתחילה מהנקיון והאסטטיקה במקום, ממשיכה בשרות וחיוך, ונגמרת בטעם הטוב של הגלידה" – אומר אור – "לקוחות מרוצים הם האושר שלי, אבל לקוחות לא מרוצים – עוד יותר – כי מהם אנחנו יכולים ללמוד ולהשתפר"גולדה ראש העין
הוא מספר לי על לקוחות קבועים שמגיעים, ויש להם טעם שרק הם אוהבים. "מכיוון שאנחנו מכינים את הגלידה במקום, יש לי את האפשרות להכין להם בדיוק את הטעם שהם אוהבים, גולדהובכמות קטנה בדיוק בשבילם"

גם באלרגיות למינהן הסניף ממש ממש מתחשב. הוופל הבלגי שלהם למשל, הוא ללא גלוטן. "בהתחלה קנינו ופל קנוי, ורק חיממנו בסניף. די מהר הבנו שזה לא ממש טעים ככה, והתחלנו לחשוב על הכנת וופל בלגי בסניף. ואם כבר להכין פה – אז למה לא לנסות ללא גלוטן ולהגיע לקהל רחב יותר? עשינו המון נסיונות, 3 חודשים לקח לנו, והצלחנו!  הוופל הבלגי ללא הגלוטן כ"כ טעים, שאפילו לא ניסינו להכין אחד נוסף, עם גלוטן. ולכן גם המכונה בה אנחנו מכינים את הוופל נקייה מגלוטן"
יש גלידות מחלב סויה – לאלרגיים לחלב וטבעוניים, גלידות ללא סוכר לחולי סכרת ועוד. כל העובדים מקבלים הדרכות על כל הגלידות ויודעים בדיוק מה מתאים למי. גם הסידור של הגלידות במקרר התצוגה עובד בשיטה של התחשבות באלרגיות. השורה הראשונה, שפונה ללקוח תהיה תמיד השורה ללא גלוטן, כך הסיכוי שחתיכת גלידה עם גלוטן תיגע בגלידה ללא גלוטן , למשל, קטן מאד עד לא קיים כמעט. וכך אנחנו שומרים על הסניף שלנו ידידותי לקהל הרחב כולו, גם לאנשים עם אלרגיות או מגבלות תזונתיות מסוימות. רב הגלידות בסניף (מלבד מסטיק ודרדסים) הם גלידות שמורכבות מחומרים טבעיים – ללא צבעי מאכל או רכיבים משמרים.

גלידה בטעם פיצוחים – טעים טעים!!

יש לנו בגולדה בכלל, ואצלנו ברה"ע בפרט גם גלידות עונתיות, למשל עכשיו בתקופת המונדיאל הוצאנו גלידת פיצוחים – גלידה המורכבת מכל סוגי האגוזים, פיסטוקים וכו'. אנשים מאד אהבו אותה, ואולי נשאיר אותה…. (באופן אישי, טעמתי אותה, והיא מעולה!! אני מאד אשמח שהיא תישאר 🙂 )

פעם בשנה אור ושותפו טסים לאיטליה לתערוכת גלידות – שם הם לומדים דברים חדשים, חושבים על טעמים חדשים, חידושים ועוד.

גלידה גולדה ראש העין עובדים בשת"פ עם שבט הצופים בעיר, וכן יש להם עובד בבוקר מההוסטל בעיר. מקומיים וקהילתיים , כבר אמרתי, נכון?
עכשיו הם מבקשים לקלוט עובד חדש במטבח, חירש. "למה דווקא חירש?" – אני מתפלאת, ומגלה שיש מאחורי זה מחשבה עמוקה ונפלאה. "העבודה במטבח היא לא קלה, ונדרש כוח פיזי מסוים. כשחשבנו על זה, חרשות היא המוגבלות היחידה שלא מגבילה את העובד במטבח, אפילו להיפך – כשחוש אחד איננו, הגוף מפצה בחושים אחרים, ראייה, טעם וכו' – ואלו בדיוק החושים שנדרשים במטבח. את מה שנהיה חייבים להעביר במילים – אפשר לכתוב, או לסמן" – לדבריו. הם כבר פנו לכמה אגודות בעיר, ועדיין לא מצאו. אם אתם מכירים עובד חירש, או עמותה / אירגון שיכולים לחבר בין הסניף לבין עובד כזה – מוזמנים ליצור קשר עם אור בסניף 03-9024405.

 

מוזמנים להתעדכן בדף הפייסבוק של גולדה ראש העין, ולבקר בסניף ברח' שבזי 10.  תגידו שאני שלחתי אתכם 🙂

 

נורית מלאכי

אשה לאהוב אחד, אמא ל-4 מדהימים, שכל אחד בתורו הוביל ומוביל אותי למסע התפתחותי מרגש ומעשיר. אוהבת את העיר שלי, ונהנית להיות חלק מההתפתחות והגדילה שלה.

שתפו אותי

לסגירת התפריט
%d בלוגרים אהבו את זה: