ה-מודעה, ואיך גם היא מזכירה לי כמה אני אוהבת את העיר הזו!

ה-מודעה, ואיך גם היא מזכירה לי כמה אני אוהבת את העיר הזו!

אני אוהבת את העיר הזו!! באמת אוהבת!!

פוסט שהעליתי הבוקר בפייסבוק, על מודעה שלא קשורה לעסקים מקומיים, פשוט מקוממת אותי כתושבת העיר, וכאמא לילדים שלומדים במוסדות החינוכיים באיזור המודעה.

אז איך זה מזכיר לי שאני אוהבת את העיר- את התושבים בעיר? התגובות, אחחח התגובות. מחברותיי וחבריי, האמיתיים והוירטואליים, מאנשים שאני בכלל לא מכירה שמתחברים למה שכתבתי. רק תגובה אחת שלא מבינה מה אני רוצה קיבלתי – רק אחת!!! וגם בתגובה הזו אני שמחה – מבחינתי זה עוד מקום להסביר למה זה כ"כ מפריע לי.

אני נמצאת בהנהגת ההורים בבי"ס גוונים – שצמוד למיקום המודעה- גם שם מיד הבינו את חשיבות הנושא- וחושבים מה לעשות איתו. גם בהנהגת ההורים בבי"ס טל – מיד התגייסו להעביר הלאה ולבדוק איך לטפל בנושא. (תודה כריסטינה)

20161014_075419
המודעה המדוברת ברח' הסמוך לחטיבות ולבתי הספר טל וצורים

 

אז איפה פה הבעיה בעצם? למה לא מורידים את המודעה וזהו?

השילוט בעיר לא שייך לעירייה – הוא שייך לזכיין חיצוני עסקי, שזכה במכרז כדין. ומה הזכיין רואה מול עיניו – כסף, כמובן. פחות מטריד אותו החינוך (או חוסר החינוך) של ילדינו, ואני מניחה שאולי אפילו המודעה הוצבה שם בכוונה. בדיוק כמו המודעה הקודמת לסדרה "מטומטמת" של הוט (סדרה שממש לא מתאימה וראויה לגילאים הללו!) . אני מניחה שהפרובוקציה שבעלי המודעות רצו לעשות – עובדת! גם בשלט הקודם וגם בשלט הזה – אנחנו כהורים מזדעקים! כותבים ומדברים על זה – מבחינת כותבי המודעה או החברה ששמה אותה שם, כנראה אין דבר כזה פרסום שלילי.

אז מה כן אפשר לעשות, אתם שואלים?

  • להציף את הנושא עוד ועוד. מי שנמצא בהנהגת ההורים בבי"ס צורים, ובחט"ב יובל – מוזמן להעלות את הנושא גם שם. האמת, גם בבתי ספר אחרים בעיר מוזמנים להציף את הנושא, מחר זה יכול להגיע אליכם.
  • לתמוך במחזיקת תיק החינוך הממלכתי ויועצת למעמד האישה בעירייה, הגב' סיגל שיינמן שפנתה כבר בשבוע שעבר בנושא לרישוי עסקים. היא מנסה להוביל מהלך – שלדעתי הוא ממש הכרחי בעיר שלנו, ואולי בהמשך בערים נוספות- אפילו חוק מדיני בכנסת – מהלך שבזכותו לעירייה יהיה מקום להחליט ולתת את המילה האחרונה באילו פרסומים עולים בעיר, לפחות באיזורים חינוכיים – של בתי ספר וגנים.

 

אז קודם כל, תודה לסיגל שיינמן ולכל העוסקים בנושא. אני באמת חושבת שזה נושא חשוב מאין כמוהו.
סביבת הלימודים של ילדינו היא לא רק בתוך בית הספר או הגן, היא גם הסביבה התומכת מסביב – וכמו שאנחנו דואגים למפרצי "נשק וסע", למשמרות בטיחות, אפילו פקח של העירייה עומד בבוקר ליד בי"ס טל וצורים כדי לעזור להורים ולילדים היורדים מהרכבים בבוקר.
רק ראוי וחכם לדאוג גם למודעות בשלטי החוצות באיזור.

ותודה, תודה לכם – תושבי העיר המדהימה הזו, שאכפת להם, וחשוב להם.

שתהיה לכולנו שבת שלום, וחג שמח!!!!

נורית מלאכי

אשה לאהוב אחד, אמא ל-4 מדהימים, שכל אחד בתורו הוביל ומוביל אותי למסע התפתחותי מרגש ומעשיר. אוהבת את העיר שלי, ונהנית להיות חלק מההתפתחות והגדילה שלה.

שתפו אותי

לסגירת התפריט
%d בלוגרים אהבו את זה: