יוצרים גשר לקשר – עמותת אמבר קרן

יוצרים גשר לקשר – עמותת אמבר קרן

עדנה היא אישה לבבית ונעימה. ויש לה משימה- לפעול לקירוב בני האדם לחיות ולטבע – מתוך שמירה על כבוד בע"ח ועל האיזונים הקיימים בטבע. כשאנו צוללות לשיחה אני מבינה מאיפה התשוקה העצומה שלה לנושא.
ביתה של עדנה, קרן היתה אקולוגית אבולוציונית – חקרה את היחסים המתקיימים בין טורף-נטרף, חקרה את האיזון הנדרש לסביבה יציבה, ועוד. במסגרת מחקרה האחרון – מחקר בינלאומי בו חקרה את התנהגות בע"ח בתנאים של עודף מים, קרן נדבקה מהנברנים אותם חקרה בוירוס די שכיח, אך אצל קרן הוירוס היה קטלני, ותוך ימים ספורים היא נפטרה. (מוזמנים לקרוא עוד על קרן, עבודתה, ומחקריה כאן)

ד"ר אמבר קרן
עדנה לקחה על עצמה, או כמו שהיא מספרת "לא ראיתי אפשרות אחרת" לשמר את רעיונותיה של קרן, ולהנחיל את החזון החשוב שלה- יצירת חברה ערכית המשלבת בשיויון מלא אוכלוסיות מגוונות ומקבלת את האחר כשווה. עדנה, יחד עם משפחה ומתנדבים הקימה את עמותת "אמבר קרן" כדי לעודד מחקר ולמידה של טבע, אקולוגיה ואבולוציה, תוך שימת לב לשמירה על כבודם של בעלי החיים בסביבתם הטבעית.
מטרות העמותה :
1. פעילויות לקהל הרחב
2. הטמעת אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים
3. יצירת מכנה משותף עם מוסדות השכלה
4. הקמת מיזם כפר- חי שישמש מרכז קהילתי לחינוך לאחריות סביבתית ומקום מפגש ופעילות לקהילות מגוונות.
את כל המטרות האלה עמותת אמבר קרן מנחילה דרך פעילויות רבות בקהילה- וכולן בהתנדבות- פעילויות בצהרונים בעיר, פסטיבל מלאכות קדומות, פסטיבל חי ואדם ליד הבית, טיולים, הרצאות ועוד.
גם השנה תשתתף העמותה במגוון פעילויות לרווחת הקהילה בעיר.

בחנוכה המתקרב העמותה תהיה שותפה ב-2 פעילויות שיש בעיר –
1. 26/12/16 – בניית עששיות במתנס לב העיר ותהלוכה במסגרת מרכזים מדליקים.
2. 30/12/16 – פעילות חוויתית בנושא נגישות – הפתוחה לקהל הרחב

 

במהלך השנה תשתתף העמותה בפעילויות נוספות – במסגרת מחויבות אישית "אמקולוג'יק", לקראת ט"ו בשבט, יחד עם הצעירים של ראש העין, ובסדרת הרצאות להורים ועוד ועוד.
עדנה ועמותת אמבר קרן מזמינים אתכם להשתתף במגוון הפעילויות שיהיו בחנוכה הקרוב, ובכלל במהלך השנה.
ואם חשקה נפשכם להתנדב- העמותה מחפשת סבתות לפעילויות בצהרונים בעיר, וכן מתנדבים בכל הגילאים להעברת הפעילויות הקהילתיות במהלך השנה.
מוזמנים ליצור קשר עם עדנה – 050-5331931, ולקרוא עוד על העמותה ופעילויותיה כאן

נורית מלאכי

אשה לאהוב אחד, אמא ל-4 מדהימים, שכל אחד בתורו הוביל ומוביל אותי למסע התפתחותי מרגש ומעשיר. אוהבת את העיר שלי, ונהנית להיות חלק מההתפתחות והגדילה שלה.

שתפו אותי

לסגירת התפריט
%d בלוגרים אהבו את זה: