לאמן את שריר הסטייל – שינוי הארון הפרטי שלי עם ריקי פיטליק סטייליסטית אישית

לאמן את שריר הסטייל – שינוי הארון הפרטי שלי עם ריקי פיטליק סטייליסטית אישית

כשריקי פיטליק הגיעה אליי – הייתי דקה בהלם. למה? כמי שלא מחוברת כ"כ לסטייל ואופנה ביום-יום, הזמנתי אותה לטעימה קצרה ממה זה סטיילינג, כדי שאוכל לכתוב ממקום אותנטי וחוויתי. כשהיא  הגיעה מצויידת ב-2 מזוודות, ובחרה להעביר לי תהליך סטיילינג עמוק. ניכר בה שהיא מגיעה לעבוד! אני לא ממש הבנתי… בסה"כ היא קצת תחטט לי בארון, תגיד מה נכון, ומה פחות – וזהו! לא?
ממש לא!!
ריקי מקצוענית, והיא הגיעה לעבוד ולשנות – את מה? בעיקר את נקודת המבט שלי על בגדים וסטייל.
על כוס מים ואבטיח התחלנו שיחה קלילה ונעימה. מה אני אוהבת ללבוש? אילו צבעים אני אוהבת? ואיזה לא (צהוב למשל לעולם לא תתפסו אותי לובשת!!) לאן בעצם אני מתלבשת? מה אני אוהבת בגוף שלי? מה פחות? האם יש סגנון מסוים שאני אוהבת, או פחות מתחברת אליו. השיחה שהתחילה קלילה, התבררה כמקיפה ומעמיקה, וניכר בריקי שמעבר לשינוי שהיא רוצה לעשות אצלי – חשוב לה שאתחבר לשינוי, שאהיה חלק ממנו, ושאוכל ליישם.
לאחר השיחה, עברנו למדידות. ריקי מדדה אותי – כתפיים, חזה, בטן, קו המותן, וקו הירכיים – מקצוענית, כבר אמרתי, לא?
ואז.. נפתחה מזוודת הקסמים, וממש צללנו לתהליך. מול שקף עם כמה מבני גוף, ריקי הסבירה לי איזה מבנה יש לי, מה הם קווי רוחב וקווי אורך, ואיפה כדאי שיעברו הקווים אצלי – איפה הם הכי יטשטשו את מה שמפריע לי (הבטן, במקרה שלי), ואיפה פחות. חייבת לציין שבמהלך כל התהליך ריקי שברה אצלי מיתוס או שניים… גם לגבי מבנה הגוף – תמיד הייתי עם בטן מקדימה- כזו של אישה בתחילת ההריון. ועכשיו בעקבות הספורט כנראה, הבטן התחטבה לה קצת, והמבנה קצת השתנה – ואני? עדיין מנסה להסתיר את מה שכבר לא צריך להסתיר! עוד גיליתי שיש לי טליה, ואם כבר יש.. למה לא להראות אותה??
עברנו לצבעים – מה שנקרא איבחון צבע מלא. מעולם לא הבנתי כמה קטגוריות יש לצבעים, וכמה רזולוציות. ריקי הוציאה מניפת צבעים אחת אחרי השנייה – ובדקנו מול אור יום אילו צבעים יותר מתאימים לי- צבעים חמים או קרים (קרים ללא ספק), אח"כ כהים או בהירים, עמומים או חדים ועוד. מניפה אחר מניפה הגענו בדיוק למה שטוב לי. מסתבר שעד היום הלכתי עם האינטואיציה שלי לא רע. וזה שאני לא אוהבת צהוב ולא תכשיטי זהב, למשל, עשה לי רק טוב. אלו צבעים שבכלל לא מתאימים לצבע העור שלי. אז בזה ממשיכה עם מה שבחרתי עד היום 🙂

ואז הגיע הרגע… הסדר בארון…. (תופים … טאאדםם!)
הוצאתי בהתחלה את כל בגדי ה"חריש" שלי – הבגדים שאני מאד אוהבת ולובשת הרבה. לאחרונה, זה שמלות. מי שמכיר אותי כבר קלט שאני ב"מוד" של שמלות בשנה האחרונה. מדדתי שמלה אחרי שמלה, וריקי הראתה לי, בדיוק לפי מה שדיברנו קודם – קווי אורך ורוחב, וצבעים מה עושה לי טוב, ומה פחות. הרבה מהשמלות שלי, שרכשתי כדי להסתיר את הבטן (שכבר לא קיימת, זוכרים?) בכלל לא עושות לי טוב. או שהן באורך לא נכון- לי למשל מתאים קצר, או ממש ארוך – כל האמצע לא ממש עושה טוב לנמוכה כמוני. ואני בכלל חשבתי שהארוכות מנמיכות אותי – ולכן נמנעתי מלרכוש שמלות ארוכות אלא רק קצרות ו- 7/8 – שהן אלה שמנמיכות אותי – הפתעה! (יהיו עוד הפתעות בתהליך).
גם בחולצות – עברנו חולצה-חולצה ודיברנו על הגזרה, על ההבדל בין גופיית ספגטי, או גופייה עם שרוולים – ומה זה עושה לכתפיים שלי – מבליט, מרחיב (ויוצר מעין משולש) או יושב טוב ומתאים.
ואז עברנו לנקודת התורפה שלי – מכנסיים. פריט הלבוש שאני הכי שונאת לרכוש (להוריד נעליים, למדוד, להוריד, להחזיר נעליים… מעצבן)!! מסתבר שכמעט כל המכנסיים שיש לי בארון – מלבד ממש 2-3 לא מחמיאות לי!! האורך שלהן 7/8 והן לא מחמיאות לגובה שלי. מה גם שיש לי רגליים רזות יחסית, אז אני רוכשת בדר"כ מכנסיים צמודים, אבל.. בשביל שהקו של המותן שלי ימשיך באופן טבעי ולא ייחתך, עדיף מכנסיים בגזרה ישרה, לא כאלה שצמודים לכל אורך הרגל (עוד הפתעה! אני הנחתי שאם הרגליים רזות, עדיף שיראו את מה שרזה עם משהו צמוד) – אז מכנסיים אני צריכה לרכוש.
מה שעוד הפתיע אותי אצל ריקי היה שהיא לא הריצה אותי לקניות חדשות במיידי, אלא דווקא הציעה לי מה לעשות עם מה שכבר רכשתי ונמצא בארון. אמנם זרקתי המון חולצות (עם גולגולים וכאלה, ישנות טיפה, דהויות שפשוט התעצלתי לזרוק…). לעומת זאת, לשמלה אחת חתכנו קצת את השרוולים, שהיא לא תעשה לי כתפיים כמו של מרים משקולות, גם לשתי חולצות עשינו בדיוק אותו דבר.  שמלה אחת היא הציעה לי לקצר, שמלה נוספת לקחת לתופרת ולהפוך אותה לחצאית. וזו הייתה עוד הפתעה נפלאה עבורי – ברור שיהיה לי כייף אמיתי לצאת לקניות עכשיו ולמלא את הארון מחדש, תוך שאני יודעת כבר מה מתאים לי. אבל הידיעה שחלק מהדברים שכבר רכשתי, וחלקם לא מזמן – אני עדיין יכולה לעשות בהם שימוש ופשוט להחליף את השימוש שלהם – משמלה לחצאית, ממכנס ארוך לא מתאים, למכנס קצר חתיכי ועוד. זה אחד הדברים שריקי מדגישה – לא להיות מקובעים על תפקיד לבגד – שמלה יכולה להיות גם חולצה, או טוניקה ארוכה, חולצה יכולה להיות בפנים או בחוץ.

זה בעיניי המהות של כל התהליך עם ריקי – ריקי באה לעזור לי לשנות. והשינוי איתה הוא ברור, אבל לא פתאומי. השינוי מתחשב במה שכבר יש לי, במה שאני אוהבת ופחות אוהבת – ובאופן כללי בא לשפר את חיי, אבל לא במחיר של לשנות את עצמי. אם כבר ההיפך, התהליך עם ריקי והשינוי שמגיע איתו הוא רק שיפור של עצמי או כמו שריקי אמרה לי "את תוססת וצבעונית. למה לא להוציא את זה גם דרך הבגדים שאת לובשת?"
לסיכום, היה לי תהליך מלא קסם, הפתעות ותובנות חדשות. התהליך עשה לי סדר בארון, ובעיקר בראש. למדתי מה מתאים לי, ומה פחות ובעיקר למדתי שבגד הוא רק בגד – אפשר ללבוש אותו בכל מיני צורות – העניין הוא רק לפתוח את הראש ולהיות יצירתיים. כן, וגם להסתכל במראה על הדרך.
היום לראשונה, כשבוע לאחר שנפגשנו, העזתי למשל ללכת עם החולצה בפנים. את ההבדל העצום באיך שזה נראה אפשר לראות בתמונות.

חולצה בפנים – איזה הבדל מהותי!!
חולצה בחוץ

ריקי יכולה להגיע אליכן הביתה לכל איזור המרכז, ומעבר לייעוץ סטיילינג אישי, היא יכולה ללכת איתכן לקניות, ויש לה כל מיני חבילות שיתאימו לכל כיס. אתן רק צריכות להשקיע בעצמכן, כי מגיע לכן!!
מוזמנות לשוחח עם ריקי בנייד  052-2646226, להיכנס לדף הפייסבוק שלה- לאמן את שריר הסטייל, או לקבוצת סטיילינג בפייסבוק שהיא פתחה בעיר – שם אתן מוזמנות להתייעץ איתה על לוק מסויים, צבע ספציפי ועוד . היא גם מעלה שם סרטונים וטיפים כך ששווה לכן להיות שם!

הנה טיפ מצולם שלה על בחירת צבעים

 

ממליצה לכולכן על תהליך סטיילינג שכזה. מגיע לנו לדעת איך להוציא את עצמנו הכי יפות – גם אם לא תמיד אנחנו שלמות עם כל החלקים בגוף שלנו – כולנו אוהבות ונהנות להראות טוב ולקבל מחמאות.וכל העניין בסטיילינג הוא בעצם אשלייה – להדגיש את מה שאנחנו אוהבות, לטשטש את מה שפחות. לי התהליך נתן ראייה שונה על הבגדים, ועל הגוף שלי. אני בטוחה שגם לכן זה ייתן! תודה ריקי יקירה, היה תענוג!!

 

שיהיה סופ"ש אופנתי ומלא סטייל!!

נורית מלאכי

אשה לאהוב אחד, אמא ל-4 מדהימים, שכל אחד בתורו הוביל ומוביל אותי למסע התפתחותי מרגש ומעשיר. אוהבת את העיר שלי, ונהנית להיות חלק מההתפתחות והגדילה שלה.

שתפו אותי

לסגירת התפריט
%d בלוגרים אהבו את זה: