5 מסקנות מחודש של עבודה כשכירה

5 מסקנות מחודש של עבודה כשכירה

אחרי חודש של עבודה בחוץ, שהגיע אחרי הרבה שנים בבית כאמא וכעצמאית, למדתי כמה דברים חשובים, עליי ובכלל. דקה לפני שחג החירות מגיע – הנה 5 מסקנות, שאולי יעזרו גם לך, לשחרר את עצמך מעבדות לחירות. חירות פנימית.

1. הדבר הכי חשוב שלמדתי בחודש הזה הוא לשחרר….
לשחרר מרדף אחרי אוכל – אוכל בריא זה חשוב. וחשוב במיוחד לי. כמי ששינתה את כל התזונה שלה בשנתיים האחרונות, וגם ירדתי        במשקל בעקבות זאת – חשוב לי לשמר. ובכל זאת… כשאני עובדת כל היום בחוץ – זה קשה. אתן בטח מזדהות. אז אם הילדים אכלו כריך, או שניצל מוכן פעם ב.. או חלילה אוכל מאתמול (כן, הייתי רגילה לבשל יום-יום).
2. לשחרר שלמות – כשהילדים עוזרים בבית, לא תמיד זה קורה בזמן או בדיוק כמו שאני רוצה. יכולתי להתעקש ולנג'ס – בחרתי לשחרר ולקבל את מה שהם עושים בתודה ובאהבה.

3. לשחרר קצת את הלו"ז – את המדים של סופרוומן עדיין לא קיבלתי, ועד אז, אני עושה מה שאני יכולה ומספיקה – ומה שלא – כנראה שמלכתחילה לא הייתי צריכה לעשות/להיות בו. זה המקום לבקש סליחה מחברותיי האהובות , שקצת הוזנחו בחודש הזה… תודה שאתן בחיי, ושאתן מבינות אותי 🙂

4. חופש זה ממש לא OVER RATED – הרגעים האלה בערב כשיש קצת שקט, או שבת שהיא וכלה למשפחה ולעצמך – אחחח כמה שזה חשוב וממלא. תאמינו לי, אני מתקשה להבין מי שבוחר לעבוד במשרה שדורשת גם עבודה מהבית. זה כאילו יום העבודה לא נגמר לעולם!!! מזל שבכל יום בשעה מסוימת יכולתי להניח את העט, לסגור את המחשב ולחזור למה שחשוב באמת – הבית והילדים. אפילו שקיבלתי הערות שעדיין אור בחוץ….

5. ניהול זמן – זה אולי הדבר החשוב ביותר שלמדתי בחודש הזה.
א. אני יכולה לעשות הכל – אם רק אבחר. גם עבודה, גם עסק , גם ילדים וגם זמן לעצמי – הכל הכל!! מה שרק אבחר – אם רק ארצה ואנהל את הזמן יעיל, אצליח הכל!!
ב. הסידור הזה של להתלבש בבוקר, לצאת מהבית, וכמעט לא להיות בפייסבוק או בווטסאפ במהלך היום – תשמעו – ממש מצליחים לעבוד כך!! פתאום הבנתי שנכון שחלק מהעבודה שלי היא בפייסבוק ובווטסאפ – אבל להישאב לשם לימים שלמים – זה ממש לא יעיל!

 

אז מאחלת לכם , הקוראים והקוראות שלי, חג פסח שמח וכשר!!

חג של חירות אמיתית, מבפנים החוצה. כי כולנו צריכים לעבוד ולפרנס – השאלה אם העבודה היא חיינו, או רק בשבילינו – אמצעי להשגת מטרה מסוימת.

חג אביב שמח!!

נורית מלאכי

אשה לאהוב אחד, אמא ל-4 מדהימים, שכל אחד בתורו הוביל ומוביל אותי למסע התפתחותי מרגש ומעשיר. אוהבת את העיר שלי, ונהנית להיות חלק מההתפתחות והגדילה שלה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. מקסים ומעורר מחשבה. צודקת לגמרי לגבי הלשחרר ובאמת לא קורה כלום אם חורגים מהרגיל לטובת שקט נפשי. חג שמח!

    1. חג שמח יקירה❤

שתפו אותי

לסגירת התפריט
%d בלוגרים אהבו את זה: